“Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies môžete nájsť kliknutím na tlačidlo "Viac info"“

Školské dokumenty

Tip pre rodičov a deti: Vianočná dedinka 2016

Iskry svetiel, blikot sviečok, rozžiarené oči detí aj dospelých. To je atmosféra vianočnej dedinky na zámku Schloss Hof. Počas piatich predvianočných víkendov sa otvoria brány zámockého areálu, ktorý sa premení na adventný trh. Okolo 100 stánkov Vám ponúkne nápady na vianočné darčeky – od ozdôb na vianočné stromčeky, cez figúrky do betlehemov a hračky až po diela z dreva a sviečky. Lukulské chúťky si môžete uspokojiť z ponuky vareného vína, punču, pečených gaštanov, pražených mandlí a sladkého vianočného pečiva a medovníkov.

 

19.-20.11. |26.-27.11. | 3.-4.12. | 8.-11.12. | 17.-18.12.2016 vždy 10:00-19:00 hod.

Sviatočná hudba a vianočné prehliadky
Každú sobotu o 17:00 hod. Vás Marcheldská filharmónia pozve na koncerty v klasicistickej slávnostnej sále zámku a zahrá Vám vianočnú hudbu z diela Corelliho, Vivaldiho a Händla. Ponúkame Vám aj prehliadky v slovenskom jazyku. Počas nich návštevníci vojdu doslova do „izby dobrých mravov“ cisárskej rodiny a prostredníctvom rôznych príbehov a anekdot sa dozvedia, ako sa na dvore oslavovali Vianoce.

Detský program
Pestrý program ponúkame aj pre najmenších návštevníkov: pečenie vianočného pečiva a majstrovanie v dielničkách, kúzelník a rozprávkar, historická trieda, kde deti môžu napísať list Ježiškovi, špeciálne detské prehliadky až po jazdenie na poníkoch, kúzelnícky les, živé jasličky a mnoho iného.

Dopravte sa pohodlne so Slovak Lines
Tip: Prejdite sa do zámku Schloss Hof po novom Cyklomoste slobody z Devínskej Novej Vsi! Východná brána je otvorená cez víkendy a pre skupinové zájazdy a školy aj počas týždňa